سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری اراک


08

قطار اولین جشنواره ملی داستان کوتاه و شهر طنز اراک به ایستگاه آخر رسید

قطار اولین جشنواره ملی داستان کوتاه و شهر طنز اراک به ایستگاه آخر رسید

با حضور مسوولین شهری و استانی

قطار اولین جشنواره ملی داستان کوتاه و شهر طنز اراک به ایستگاه آخر رسید

طی برگزاری مراسمی، اولین جشنواره ملی داستان کوتاه و شعر طنز اراک با اجرای طنزپرداز و مجری توانمند برنامه‌های طنز صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران رضا رفیع به کار خود پایان داد.

این جشنواره با حضور استاندار مرکزی، فرماندار شهرستان اراک، شهردار، رئیس و اعضای شورای اسلامی کلانشهر اراک، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی و تنی چند از مسوولین استانی، محمدرضا بایرامی، ابوتراب خسروی، ناصر فیض، سعید بیابانکی و حجت‌ا... کرمی داوران جشنواره داستان کوتاه و شعر طنز اراک و با حضور خیل عظیم ادیبان و فرهیختگان و دوستداران ادب و فرهنگ در فرهنگسرای شهر برگزار شد. به نحوی که پس از پر شدن ظرفیت سالن تعدادی از حاضرین نیز در سالن محل جشنواره و از طریق ال ای دی برنامه را نظاره نمودند.

مهندس محمدابراهیم عباسی شهردار اراک در این مراسم گفت: شهرداری و شورای اسلامی کلانشهر اراک علاوه بر ۴۵۶ مورد خدمات‌دهی به شهروندان، از فعالیت و سرمایه‌گذاری در حوزه‌های فرهنگی، هنری و ورزشی نیز غافل نشده‌اند.

وی افزود: با تلاش همکاران در بخش‌های فرهنگی و ورزشی شهرداری در زمینه‌های مختلف فرهنگ و هنر، با حمایت اعضای شورای کلانشهر اراک فعالیت‌های گسترده‌ای صورت گرفته است.

در این مراسم بخش‌های متعدد و متنوع از جمله استند آپ و مطالب طنز رضا رفیع، شعرخوانی ناصر فیض و رضا بیابانکی، موسیقی زنده پاپ، موسیقی زنده طنز و شعرخوانی شاعران برگزیده به اجرا درآمد.

در حاشیه برگزاری اختتامیه این جشنواره مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری اراک گفت: هنر نوشتن در ایران نهادینه شده است و این امر مثبتی است که نویسندگان تلاش می‌کنند در آثار خود چارچوب فرهنگی کشور را لحاظ کنند.

حمید کربلایی حسنی افزود: برگزاری جشنواره‌های فرهنگی از این لحاظ که نویسندگان و شعرا را به نوشتن و سرودن شعر تشویق و آنها را به آفرینش آثار جدید ترغیب می‌کند؛ امری مثبت و تاثیرگذار است.

وی تصریح کرد: بخش اعظم آثار رسیده به اولین جشنواره ملی شعر طنز و داستان کوتاه اراک با موضوعات شهروندی و شهرنشینی و علاوه برآن موضوعات انقلاب، دفاع مقدس، اجتماعی، خانوادگی و هنری بودند.

در پایان این مراسم در حضور داوران و مسوولین با اهداء لوح، تندیس و هدایای نقدی از برگزیدگان این دو جشنواره تقدیر به عمل آمد.

امتیازات:: (4) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (847)
کد خبر: 6714